Павлодар облысының жаңа әкімі тағайындалды

ҚР Президенті Қ.Тоқаевтың жарлығымен Әбілқайыр Сқақов Павлодар облысының әкімі қызметіне тағайындалды, деп хабарлайды  tazael.kz Ақордаға сілтеме жасап.

Әбілқайыр Бақтыбайұлы Сқақов Павлодар облысының әкімі қызметіне тағайындалсын, делінеді жарлық мәтінінде.

Ол бұл қызметте үстінен тергеу жүріп жатқан Болат Бақауовтың орнына келді.

Сқақов Әбілқайыр Бақтыбайұлы 1974 жылы 9 шілдеде Павлодар облысында дүниеге келді.

1995 жылы Ақмола қаржы-экономикалық колледжін (салық қаржыгері) бітірді. 2000 жылы – Шәкәрім атындағы Семей мемлекеттік университеті (экономист және қаржыгер). 2004 жылы – Қазақ құқық және халықаралық қатынастар институты (құқық бакалавры). 2017 жылы М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінде оқуын аяқтады. (“Master of Business administration”).

Еңбек жолы:

– ҚР Қаржы министрлігі Павлодар облысы бойынша салық инспекциясы жанама салықтар департаментінің маманы, Павлодар қ. (05.29.1995 – 11.01.1996);

– ҚР Қаржы министрлігі Павлодар облысы бойынша Салық инспекциясының жанама салықтар бөлімінің салық инспекторы (12.01.1996 – 16.02.1997);

– Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің жанама салықтар бөлімінің аға салық инспекторы, Павлодар қаласы (02.17.1997 – 01.06.1998);

– Павлодар облысы бойынша салық комитеті ірі салық төлеушілердің салықтық тексеру бөлімінің бас салық инспекторы (04.14.1999 – 30.03.2000);

– Павлодар облысы бойынша Салық комитеті ірі салық төлеушілерді талдау және бақылау бөлімінің бас маманы, Павлодар қ. (03/31 / 2000 – 17.07.2000);

– Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің тіркелмеген салық төлеушілермен жұмыс бөлімінің бастығы (07/18 / 2000 – 09.11.2000);

– Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің төлемдер, талдау және болжам бөлімінің бастығы (10.11.2000 – 03.12.2001);

– Павлодар қаласы бойынша салық комитеті төрағасының орынбасары (03.12.2001 – 19.05.2005);

– Павлодар облысы Қашыр ауданы бойынша салық комитетінің төрағасы (05.05.19.2005 – 05/23/2006);

– Павлодар облысы денсаулық сақтау департаменті директорының экономика жөніндегі орынбасары (05.23.2006 – 18.07.2008);

– Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Павлодар қаласы бойынша салық басқармасының бастығы (07.21.2008 – 26.10.2010);

– Қостанай облысы бойынша салық департаментінің бастығы (10.27.2010 – 14.05.2012);

– ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының орынбасары (05.14.2012 – 13.10.2014);

– ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің даму және модернизациялау департаментінің директоры (10.13.2014 – 04.11.2014);

– Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің бастығы (11.2014 – 12.2016);

– ҚР Қорғаныс министрінің орынбасары (12.01.2016 – 04.2019);

– ҚР Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің төрағасы (04.2019 ж. бастап).